ЦЕНТР АРТРОСКОПІЇ, ОРТОПЕДІЇ ТА ТРАВМАТОЛОГІЇ

субота з 09:00 по 15:00
Хірургічний корпус, 5-й поверх.
Телефон для запису на консультацію
Image Alt
Волинський обласний центр ортопедії, травматології і артроскопії
Послуги

ОБСТЕЖЕННЯ НА УЗД

Ультразвукове дослдіження (УЗД) – це неінвазивний і динамічний метод діагностики, що широко використовується в терапавтичній та хірургічній діяльності. Дане дослідження базується на принципі відбивання звукових хвиль та не становить небезпеки для здоров’я. Своє застосування дана методика знайшла і в ортопедії. За допомогою УЗД можна виявити патології м’яких тканин: розриви сухожилків, м’язів, гематоми. Також УЗД-контроль при виконанні внутрішньосуглобових ін’єкцій та блокад дозволяє максимально точне введедення ліків в вогнище захворювання і, як наслідок, максимально швидке позбавлення болю та прискорення одужання.

Сучасні ультразвукові апарати дозволяють дуже точно зображувати м’які тканини та кісткові обриси опорно-рухового апарату. Важливість точного ультразвукового дослідження в деяких випадках наближається до магнітно-резонансній томографії.

Ортопедична консультація
Пункція під контролем ультразвуку

ЦІНА ДІАГНОЗИКИ УЗД

Сучасні ультразвукові апарати, які є в наявності, дозволяють дуже ретельно обстежити опорно-руховий апарат. У деяких випадках використання ультразвукового сканера дозволяє отримати набагато більш точні результати тесту, ніж при використанні магнітно-резонансної томографії. Це стосується, наприклад, ситуації, коли необхідно провести динамічний тест, тобто під час власне переміщення певної частини тіла. Ультразвук в даний час використовується не тільки в діагностиці, але і при лікуванні пошкоджених тканин.
ВИКОРИСТАННЯ ІН’ЄКЦІЙ USG
Деякі умови вимагають надзвичайно точного введення препарату саме на місці змінених тканин. В іншому випадку існує високий ризик пошкодження ваших судин, і саме ліки може не працювати, якщо воно не застосовується належним чином. У таких випадках використовується ультразвуковий сканер, який неінвазивним та безпечним для пацієнта. Він широко використовується у всьому світі в діагностиці та малоінвазивних процедурах. Підтримка ультразвуку дозволяє зробити точну пункцію і ввести ліки в уражене місце. Ультразвуковий апарат використовується для постійного моніторингу точних проколів, наприклад, суглобової сумки, синовіальної рідини, суглоба або кісти; точне введення ліків, наприклад, у пошкоджену мускулатуру, зв’язки або сухожилля, суглоби, а також при лікуванні плазмою збагаченою тромбоцитами  (PRP)

SONOCHIRURGIA

Під цією назвою існують малоінвазивні процедури, що виконуються з постійним контролем пристрою ультразвуку, для якого потрібні ендоскопічні інструменти. Ця форма терапії була розроблена на основі технік пункції, які застосовувались ультразвуком. В даний час він використовується в хірургії, але вимагає оволодіння найвищим рівнем ендоскопічних методик, а також знання візуальної діагностики. Найбільша його перевага – це, безсумнівно, точність тесту, а також безпека використання та неінвазивність. Процедури з постійним контролем ультразвуку включають, серед іншого техніка голки, наприклад, коліно для зняття закладеності та набряклості; гангліонна пункція з прийомом ліків, пункція та промивання кальцифікатів у плечі, пункція місця травми (м’язи, сухожилля, зв’язки) разом із введенням тромбоцитарної плазми із факторами росту чи пункцією.

Сонохірургія плечей корисна для лікування пошкоджень плечового суглоба. Завдяки їй вдається здійснити точну пункцію кальцифікатів під постійним контролем апарату УЗД. Цей метод застосовується при ін’єкціях препарату бурса гіпофага, внутрішньосуглобових ін’єкціях, пункції сухожилля обертального кільця з можливістю вимивання кальцинації, а також для ін’єкцій пошкоджених тканин плазмою, багатою тромбоцитами, що містить фактори росту, що значно прискорює їх загоєння.

НАЙБІЛЬШІ ПОШИРЕНІ УЗД ДОСЛІДЖЕННЯ

 • УЗД коліна
  Хрящ, латеральний та медіальний меніск, передній, задній хрестоподібний зв’язок, медіальний та бічний колатеральний, підколінну ямку.
 • Ультразвукове дослідження плеча
  Ротаторна манжетка, бурса, сухожилля довгої головки біцепса
 • УЗД голеностопа
  Передньо-гомілкові зв’язки, передня і задня, фіброзно-п’ятна, трикутна, сухожильні і сухожильні оболонки, оцінка ексудату.
 • Ахіллове сухожилля
  Будова сухожилля, сухожильна оболонка, бурса, оцінка безперервності.
 • УЗД ліктьового суглоба
  Суглобова порожнина, сухожилля розгиначів і згиначів суглоба, кільцева зв’язка, бічне і променеве латеральне, сухожилля сухожильних м’язів, канавка ліктьового нерва.
  м’язи
 • Сухожилля з причепами, фасцією, бурсою, сухожильними оболонками.
Консультація