ЕЛЕКТРОТЕРАПІЯ
Електротерапія – це область фізичної терапії, яка займається симптоматичним лікуванням захворювань із використанням різних видів цілющих течій. Для лікування використовуються імпульсні струми постійного струму та низької та середньої частоти. Основна мета електротерапії – зняти біль, покращити кровопостачання стимульованої тканини, прискорити всмоктування набряку та внутрішньосуглобових випотів. Існує кілька видів електротерапії.
Електропланування – піддають тканини впливу струму, що протікає. Надає знеболюючу дію.
Показання: остеоартрит хребта, невралгія, параліч периферичного нерва, посттравматична хвороба кісток.
Іонофорез – введення конкретного препарату через шкіру в тканини з використанням постійного струму.
Показання: порушення кісткового союзу, невралгія, синдром радикуліту, контрактура через рубців, запалення суглобів, запалення шкіри та м’яких тканин.
Струми TENS – знеболюючий ефект із застосуванням струмів середньої та високої частоти. Анальгетичний ефект заснований на полегшенні болю шляхом стимуляції нервів.
Показання: гострі та хронічні больові синдроми м’язів, хребта та суглобів, невралгія.
Діадинамічні струми DD – модульовані струми низької частоти, створені шляхом застосування синусоїдального струму до постійного струму. Перевага струмів – сильний знеболюючий ефект, який проявляється тривалим підвищенням больового порогу.
Показання: дископатія, радикуліт і плечовий синдром, остеоартрит хребта, невралгія, мігрень, втрата м’язів через бездіяльність, параліч лицьового периферичного нерва.
Інтерференційні струми ІД – струми середньої частоти, що виникають внаслідок перекриття двох змінних струмів в тканинах. Вони посилюють судинну закупорку і надають знеболюючу дію.
Показання: синдроми болю в спині, остеоартрит кінцівок, дископатія, втрата м’язів через бездіяльність, посттравматичні та післяопераційні стани м’язів, ревматизм м’яких тканин, невралгія.
Трабертові струми – завдяки дії струмів Траберта на нервову систему досягається також рефлекторне кровопостачання та харчування у випадках порушення периферичного кровообігу.
Показання: стани підвищеного м’язового тонусу, ішемічні синдроми кінцівок, остеоартрит хребта, біль у хребті.
Електростимуляція – полягає в стимулюванні роботи м’язів за допомогою електрики. Мета процедури – стимулювати м’язи до скорочення.
Струми Коца – тренування здорових м’язів із стимуляцією струму середньої частоти. Цей струм не застосовується в терапії м’язів з пошкодженою нервовою провідністю.
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ЕЛЕКТРОТЕРАПІЇ:
- алергія на препарати, що застосовуються в іонофорезі,
- аплікації навколо очей та серця,
- активний туберкульоз,
- серцево-судинні захворювання
- електронні та металеві імплантати,
- рак
- дефекти шкіри та запалення шкіри,
- кровотеча,
- менструація,
- неясні зміни пухлини,
- сенсорні порушення в місці застосування електрода,
- психопатологічні та психоорганічні синдроми,
- розсіяний склероз,
- вагітність,
- флебіти та глибокі судини.
- розлад чутливості