ЦЕНТР АРТРОСКОПІЇ, ОРТОПЕДІЇ ТА ТРАВМАТОЛОГІЇ

субота з 09:00 по 15:00
Хірургічний корпус, 5-й поверх.
Телефон для запису на консультацію
Image Alt
Волинський обласний центр ортопедії, травматології і артроскопії
Послуги

АРТРОСКОПІЯ ПРИ РОЗРИВІ МЕНІСКА

У нашому центрі на Вас чекає:

1
Лікарі з багаторічним досвідом
Ординатори Центру ортопедії, травматології та артроскопії регулярно підвищують свій професіоналізм та освоюють нові методи діагностики та лікування, що відповідають останнім досягненням медицини. Пацієнти одержують якісну травматологічну допомогу, не виїжджаючи за межі країни.
2
Уважне відношення
Медичний персонал виявляє чуйність та делікатність у спілкуванні з кожним пацієнтом. Після проведеної процедури медсестри та лікарі надають необхідну підтримку на етапі реабілітації.
3
Сучасне обладнання
Артроскопи останнього покоління допомагають значно збільшувати зображення, щоб діагностувати навіть мінімальні відхилення від норми та вчасно вжити необхідних заходів лікування.

Показання до операції

Артроскопія колінного суглоба проводиться у таких випадках:

  • наявність ознак ураження суглоба (болі, почервоніння, набряклість, обмеження рухів), коли інші методи діагностики виявляються безсилими;
  • необхідність проведення відкритого оперативного втручання на суглобі (з метою уточнення анатомії та характеру патологічного процесу);
  • травматичне ушкодження суглоба;
  • наявність гемартарозу (скупчення крові в суглобовій порожнині);
  • необхідність артроскопічного лікування – видалення кісткових розростань, дегенеративно-зміненого хряща, відновлення розірваних внутрішньосуглобових зв’язок, пластика меніска та інше;
  • візуальна оцінка динаміки патологічного процесу після проведеного курсового лікування

Підготовка до операції

Артроскопія не відноситься до операцій із порятунку життя, тому її проводять на відносно сприятливому фоні, щоб уникнути розвитку ускладнень. Для цього показана передопераційна діагностика, яка включає:

  • лабораторні дослідження – загальноклінічні крові та сечі, біохімічні крові, коагулограма, оцінка групової та резус-приналежності;
  • інструментальні дослідження – рентгенографія та сонографія суглоба, флюорографія та електрокардіографія;
  • консультації анестезіолога, який лікує травматолога-ортопеда, терапевта та інших спеціалістів за показаннями.

Важливо, що на підготовчому етапі ретельно оцінюються можливі протипоказання, які можуть спричинити несприятливі наслідки. Від артроскопії утримуються у таких випадках:

  • повна знерухомленість суглоба;
  • інфіковані рани;
  • гнійні ураження шкіри та підлягає клітковини в місці пунктування;
  • відкриті травми коліна, коли порушена герметичність суглоба (у цьому випадку технічно неможливо провести артроскопію, тому що не вдається розтягнути капсулу);
  • внутрішньосуглобові переломи виростків та масивні крововиливи, коли високий ризик газової емболії при заповненні порожнини суглоба газом.

Після того, як детально оцінено стан пацієнта, виключені протипоказання та є необхідні умови, лікар починає безпосередньо артроскопію.

Техніка проведення операції

Доступ – через 3 проколи

Метод анестезії – залежно від цілей операції

Перебування у стаціонарі – 2-3 дні

Артроскопія колінного суглоба проводиться під знеболюванням. Вибір методики залежить від цілей операції. Так, для діагностики достатньо місцевої анестезії, коли знеболюючим препаратом хірург обколює зону, де вводяться інструменти. Якщо артроскопія носить лікувальний характер, то можуть застосовуватись різні види знеболювання, що враховують стан хворого та передбачувану тривалість операції. Це може бути внутрішньовенний наркоз, спинальна/епідуральна анестезія та рідко – інгаляційний наркоз.

Після розвитку знеболювального ефекту травматолог робить 3 невеликі проколи в ділянці коліна, через які вводить в порожнину суглоба ендоскопічні інструменти. Спочатку детально оцінюється будова всіх внутрішньосуглобових структур та синовії, після чого деталізуються особливості патологічного процесу. Якщо передбачається лікування, проводяться лікувальні маніпуляції – видалення зруйнованих фрагментів хряща, екзостозів, сторонніх тіл, пластика пошкоджених структур, санація порожнини, запровадження медикаментів тощо. Операція закінчується вилученням інструментів, накладенням швів, що з’єднують, на шкірні розрізи і закриттям ран асептичними пов’язками.

Реабілітація

Після діагностичної артроскопії пацієнт виписується у день проведення операції, після лікувальної – у стаціонарі доведеться провести 2-3 дні. За цей час травматолог оцінює стан коліна та виключає можливі ускладнення. Якщо післяопераційний період протікає гладко, пацієнта виписують додому, проте потрібна подальша реабілітація. Основними її правилами є:

  • дозоване навантаження на ногу – ходіння на милицях або ходунках протягом 1-3 тижнів (про термін поінформує лікар);
  • надання піднесеного положення кінцівки, щоб запобігти сильному набряку коліна;
  • виконання вправ лікувальної фізкультури, що спеціально для кожного пацієнта складають реабілітологи нашого Центру;
  • фізіопроцедури, які також підбираються індивідуально;
  • масаж.

Для того щоб відновлення було максимально ефективним, необхідно дотримуватись усіх рекомендацій лікаря та вчасно проходити контрольні огляди.

Відновлення після артроскопії колінного суглоба

Записатися онлайн

 

Артроскопія колінного суглоба – це малоінвазивний ендоскопічний метод діагностики та лікування коліна, пошкодженого внаслідок травми чи захворювання. Суть втручання полягає у введенні через невеликий розріз оптичного пристрою (артроскопа), який дозволяє детально вивчити стан суглоба та при необхідності одразу провести лікування.

Незважаючи на те, що артроскопія є однією з щадних методик і виконується з мінімальними розрізами, після її проведення необхідна спеціальна терапія, яка допоможе скоротити реабілітаційний період і закріпити отриманий від операції результат.

Відновлення після операції

Після втручання пацієнт перебуває у комфортабельному стаціонарі протягом 2-3 днів. Протягом цього часу лікар спостерігає за станом пацієнта, оцінює стан коліна та виключає можливі ускладнення.

Якщо післяопераційний період протікає гладко, пацієнта виписують додому, проте потрібна подальша реабілітація. При виписці лікар дає рекомендації щодо подальшого відновного лікування.

Контрольні огляди

Для того щоб відновлення було максимально ефективним, необхідно дотримуватись усіх рекомендацій лікаря та вчасно проходити контрольні огляди.
Через 5-7 днів після операції:

Консультація травматолога-ортопеда

Перев’язка

Консультація фізіотерапевта

Консультація лікаря з лікувальної фізкультури

Через 2 тижні:

Консультація травматолога-ортопеда

Зняття швів

Лабораторне обстеження:
ЗАК, С-реактивний білок, МНВ, АЧТЧ, фібриноген, протромбіновий час

Консультація фізіотерапевта

Консультація лікаря з лікувальної фізкультури

Через 3-4 тижні:

Консультація травматолога-ортопеда

Курс внутрішньосуглобових ін’єкцій
(1 раз на тиждень – 3 тижні)

Через 3 місяці:

Консультація травматолога-ортопеда

Контроль функціонального результату

Через 8 місяців:

Консультація травматолога-ортопеда

МРТ дослідження колінного суглоба

Через 1 рік, далі один раз на півроку протягом 2-х років, далі один раз на рік:

Консультація травматолога-ортопеда

Реабілітаційні процедури

Для кожного пацієнта складається індивідуальна програма реабілітаційних процедур, що включає (за показаннями):

  • електроміостимуляції у спокої та при русі;
  • масаж;
  • фізіотерапію;
  • використання ортезів (бандажі, тутори, устілки-супінатори, медичний компресійний трикотаж).

Волинський обласний центр ортопедії, травматології та артроскопії (ендопротезування та травми тазу) надає повний спектр медичних послуг з малоінвазивної діагностики та лікування захворювань колінного суглоба. Звертайтеся до найкращих травматологів-ортопедів, щоб бути активним та здоровим!

 

Консультація