ЦЕНТР АРТРОСКОПІЇ, ОРТОПЕДІЇ ТА ТРАВМАТОЛОГІЇ

субота з 09:00 по 15:00
Хірургічний корпус, 5-й поверх.
Телефон для запису на консультацію
Image Alt
Волинський обласний центр ортопедії, травматології і артроскопії
Послуги

ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ ПЛЕЧОВОГО СУГЛОБА

Ендопротезування плечового суглоба – це операція із заміщення зруйнованого власного суглоба на новий штучний (суглобовий протез).

У Волинському обласному центрі ортопедії, травматології та артроскопії подібні втручання проводяться кваліфікованими ортопедами із застосуванням ендопротезів провідних виробників. Це є запорукою найповнішого відновлення втрачених функцій плечового суглоба та повернення до повноцінного, активного життя.

Проведення ендопротезування плечового суглоба в Волинському обласному центрі оропедії, травматології та артроскопії:
1. Швидке відновлення.

У Центрі хірургії застосовуються інноваційні методики оперування та якісні ендопротези, операції проводять кваліфіковані травматологи-ортопеди, що дозволяє досягати найкращих результатів лікування.

2. Радикальне лікування болю в суглобі.

Болі в суглобі при артрозі пов’язані з руйнуванням хряща та тертям суглобових поверхонь. Після операції цей фактор повністю нівелюється, тому больовий синдром самостійно зникає.

3. Відновлення рухливості суглобу.

Ендопротезування у поєднанні з комплексною реабілітацією допомагає відновити рухливість у суглобі до нормальних амплітуд.

Покази до ендопротезування плечового суглоба

Ендопротезування проводиться при артрозі плечового суглоба. Це захворювання, при якому руйнується хрящова пластинка, що вистилає кісткові поверхні, внаслідок чого з’являються болі та обмеження рухливості у плечі.

Перед проведенням хірургічного втручання лікар оцінює відсутність протипоказань, до яких належать загострення запальних процесів в організмі, активація хронічної патології, декомпенсований цукровий діабет, виражений остеопороз, локальне запалення у зоні майбутнього хірургічного втручання.

Підготовка до операції

Перед хірургічним втручанням проводиться детальне обстеження організму та зони патологічного процесу. Це допомагає ретельно спланувати операцію та попередити можливі інтраопераційні ризики.

До програми діагностики входять:

  • Стандартні лабораторні тести – загальний аналіз крові та сечі, біохімічне та коагуляційне дослідження крові, визначення інфекційного статусу (ВІЛ, сифіліс, гепатит В та С), груповий та резус-приналежності.
  • Стандартні інструментальні обстеження – електрокардіографія та рентгенографія органів грудної клітки, якщо з моменту останньої флюорографії минуло понад 6 місяців.
  • Спеціальні інструментальні обстеження – рентгенографія та комп’ютерна томографія плечового суглоба.
    За наявності супутньої патології потрібні консультації профільних фахівців та відповідні обстеження (УЗДГ судин нижніх кінцівок при тромбозі або варикозній хворобі, ФГДС та/або УЗД органів черевної порожнини при захворюваннях травного тракту).
Техніка проведення ендопротезування плечового суглоба:
  • Доступ – через розріз
  • Метод знеболення – загальний наркоз
  • Перебування у стаціонарі – 3 дні

Операція виконується під загальним наркозом. Анестезіолог підбирає оптимальну комбінацію знеболювальних препаратів із урахуванням індивідуальних особливостей організму пацієнта. Це дозволяє досягти найкращої ефективності у поєднанні з високим профілем безпеки.

Ортопед формує пошаровий доступ до хворого на суглоб. Перед імплантацією видаляють пошкоджені суглобові поверхні лопатки та головку плечової кістки. У кісткову тканину встановлюють штучний суглоб. Операція закінчується ушиванням рани на шкірі.

Результат операції:

Ендопротезування призводить до повного одужання, внаслідок чого відновлюється рухливість суглобів та усувається больовий синдром.

Реабілітація після хірургічного лікування

При гладкому перебігу післяопераційного періоду пацієнт проводить у стаціонарі 3 дні.

Після операції верхня кінцівка протягом 3-5 тижнів перебуває у знерухомленому стані, що забезпечується гіпсовою лонгетою. Поступове відновлення рухів у суглобі стає можливим через 1,5 місяці після ендопротезування.

 На цьому етапі потрібна робота з лікарем ЛФК із розробки суглоба, а також проведення фізіопроцедур. Такий комплексний підхід допомагає прискорити реабілітацію та відновити рухи в суглобі в повному обсязі.

Консультація